2021 m. birželio 17 d., ketvirtadienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Socialinis būstas
Spausdinti puslapio vidurį

Asmenų, laukiančių socialinio būsto ir socialinio būsto nuomininkų dėmesiui!

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymu, asmenys ir šeimos, įrašytos į asmenų ir šeimų, turinčių teisę į paramą būstui išsinuomoti, sąrašus (laukiantys socialinių būstų) bei paramą būstui išsinuomoti gaunantys asmenys ir šeimos (socialinio būsto nuomininkai), pasibaigus kalendoriniams metams (iki kitų metų gegužės 1 dienos), Lietuvos Respublikos gyventojų turto deklaravimo įstatyme nustatyta tvarka privalo deklaruoti turtą (įskaitant gautas pajamas).

Visus asmenis ir šeimas, įrašytas į asmenų ir šeimų, turinčių teisę į paramą būstui išsinuomoti sąrašus bei socialinių būstų nuomininkus pakartotinai prašome Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Mokestinių prievolių departamento rajonų skyriaus Akmenės poskyryje (419 kab., L. Petravičiaus a. 2, Naujoji Akmenė) deklaruoti asmens (šeimos) turtą (įskaitant gautas pajamas) ir deklaraciją iki š. m. liepos 1 d. pateikti į Akmenės rajono savivaldybės administracijos Interesantų priimamąjį „vieno langelio“ patalpose (I aukšto fojė, L. Petravičiaus a. 2, Naujoji Akmenė). Gyventojai, nepateikę Gyventojų turto deklaravimo įstatyme nustatyta tvarka turto (įskaitant gautas pajamas) deklaracijų, bus išbraukti iš  išbraukti asmenų ir šeimų, įrašytų į asmenų ir šeimų, turinčių teisę į paramą būstui išsinuomoti, sąrašus bei bus nutraukiamos socialinio būsto nuomos sutartys.


 PASIKEITĖ SOCIALINIO BŪSTO NUOMOS IR SAVIVALDYBĖS BŪSTO ĮSIGIJIMO TVARKA

Nuo 2015 m. sausio 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymas Nr. XII-1215 (toliau – Įstatymas). Naujasis Įstatymas numato nemažai naujovių.

Savivaldybėje sudaromas vienas asmenų ir šeimų, turinčių teisę į paramą būstui išsinuomoti, sąrašas pagal prašymo užregistravimo Savivaldybės vykdomojoje institucijoje datą ir laiką.

Numatyta dar viena nauja paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti forma - būsto nuomos ar išperkamosios būsto nuomos mokesčių dalies kompensacija. Asmenys ir šeimos, įrašyti į Savivaldybės asmenų ir šeimų, turinčių teisę į paramą būstui išsinuomoti, sąrašą bei eilės tvarka gavę Savivaldybės vykdomosios institucijos pasiūlymą pasinaudoti būsto nuomos ar išperkamosios būsto nuomos mokesčių dalies kompensacija, turės galimybę gauti nuomojamo iš privačių fizinių ar juridinių asmenų būsto nuomos ar išperkamosios nuomos mokesčių dalies kompensaciją.

Pageidaujantys pasinaudoti parama socialiniam būstui išsinuomoti arba jau socialinį būstą nuomojantys asmenys ir šeimos privalo deklaruoti kalendorinių metų turtą (įskaitant gautas pajamas). Gyventojų turto deklaravimo įstatyme nustatyta tvarka, t. y. pateikti šias deklaracijas Valstybinei mokesčių inspekcijai kasmet iki gegužės 1 d. Nepateikusieji minėtų deklaracijų iš Savivaldybės asmenų ir šeimų, turinčių teisę į paramą būstui išsinuomoti sąrašo bus išbraukiami.

Įstatymas numato, kad iš sąrašų išbraukiami asmenys ir šeimos ir tuo atveju, kai gavę rašytinį pasiūlymą dėl būsto nuomos, per jame nustatytą laiką, 2 kartus be svarbių priežasčių neatvyksta į Savivaldybę ir raštu neišreiškia savo sutikimo ar nesutikimo nuomotis siūlomą socialinį būstą.

Įstatymo pokyčius pajus ir socialinio būsto nuomininkai. Numatytas nuomos sutarčių nutraukimas šiais atvejais:

  • jei asmuo ir šeima pasibaigus kalendoriniams metams iki gegužės 1 d. nepateiks Valstybinei mokesčių inspekcijai Gyventojų turto deklaravimo įstatyme nustatyta tvarka turto (įskaitant gautas pajamas) deklaracijos;
  • jei Gyventojų turto deklaravimo įstatyme nustatyta tvarka už kalendorinius metus asmens ar šeimos deklaruotas turtas (įskaitant gautas pajamas), daugiau kaip 20 proc. viršys nustatytus metinius pajamų ir turto dydžius. Šiuo atveju asmens ar šeimos prašymu savivaldybės taryba galės priimti sprendimą šį savivaldybės būstą nuomoti rinkos kainomis, jei asmuo ar šeima neturės nuosavybės teise kito tinkamo būsto.

Savivaldybės būstai, kurie nuomojami ne socialinio būsto nuomos sąlygomis, t. y. būstai išnuomoti iki 2003 m. sausio 1 d. gali būti parduodami jų nuomininkams už rinkos kainą. Lėšos, gautos pardavus Savivaldybės būstus, bus naudojamos socialinio būsto fondo plėtrai.

Dėl socialinių būstų išnuomavimo rinkos kainomis

Akmenės rajono savivaldybės taryba 2015 m. birželio 25   d.  sprendimu  Nr. T-152(E) „Dėl leidimo išnuomoti socialinius būstus, kurių nuomininkų deklaruotas turtas daugiau negu 20 procentų viršija nustatytus dydžius“ nusprendė nuomoti socialinius būstus V. Kudirkos g. 13-35, Naujojoje Akmenėje, V. Kudirkos g. 14-11, Naujojoje Akmenėje ir Nepriklausomybės al. 5-8, Naujojoje Akmenėje, kaip savivaldybės būstus rinkos kainomis, asmenims, kurių deklaruotas turtas (įskaitant metines pajamas) už kalendorinius metus daugiau negu 20 procentų viršija Lietuvos Respublikos paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymo 11 straipsnio 2 dalyje nustatytus dydžius.

Iš esmės keičiasi nuomos mokesčio dydis bei jo apskaičiavimo tvarka, nuomos mokesčių lengvatų teikimas.

Lietuvos Respublikos paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymas;

Akmenės rajono savivaldybės tarybos 2015-04-30 sprendimu Nr. T-100(E) „Dėl Akmenės rajono savivaldybės būsto ir socialinio būsto nuomos tvarkos aprašo patvirtinimo“;

Akmenės rajono savivaldybės tarybos 2015-04-30 sprendimas Nr. T-101(E) „Dėl Akmenės rajono savivaldybės būsto nuomos ar išperkamosios būsto nuomos mokesčių dalies kompensacijos mokėjimo ir permokėtų kompensacijų grąžinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

Savivaldybės gyvenamąsias patalpas administruoja ir gyvenamųjų patalpų nuomos mokestį  skaičiuoja VšĮ „Akmenės būstas“ vadovaujantis  Akmenės rajono savivaldybės tarybos 2015-05-28 sprendimu Nr. T-114(E) „Dėl Akmenės rajono savivaldybės būsto ir socialinio būsto nuomos mokesčio dydžio nustatymo“.


 Paskutinis atnaujinimas: 2018-06-21 16:40:34 Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293001020304
Birželis
    2021